فیلتر یدکی تصفیه آب و هوا

  صفحه اصلی  |  مزایای WaterPro  | عاملین فروش  |  مشتریان ما  |  درباره ما  |  تماس با ما  |

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلترهای دستگاه تصفیه تجاری یا نیمه صنعتی

فیلترهای دستگاه صنعتی

فیلترهای آبسردکن و مخازن فیلتردار

فیلترهای یخچال

فیلترهای سردوشی و سرشیری

فیلترهای رسوبگیر

فیلترهای دستگاه تصفیه هوا

 

1

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

1-1

فیلتر پلی پروپیلن "10  pp

این فیلتر از الیاف پلی پروپیلن ساخته شده و دارای منافذی به قطر 1 یا 5 میکرون می باشد که بیشتر در دستگاه های خانگی از نوع 5 میکرون آن به عنوان فیلتر مرحله اول استفاده شده و گاها در مرحله سوم نوع 1 میکرون آن بکار گرفته می شود. این فیلتر توانایی حذف شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ لوله ، لجن و بطور کلی تمامی ذرات معلق بزرگتر از 1 یا 5 میکرون را دارد. زمان تعویض آن بستگی به میزان ذرات معلق آب ورودی و میزان مصرف آب دارد ، البته از آنجا که اشباه شدن این فیلتر از آلاینده ها با تغییر رنگ آن محسوس است برای تشخیص بهتر زمان تعویض آن اکثر دستگاه ها امروزه دارای محفظه شفافی برای این فیلتر هستند تا مصرف کننده قادر به رویت تغییر رنگ آن باشد ، زمان تعویض به رنگ قهوه ای تیره می باشد. نوع مرغوب این فیلتر دارای فشردگی و گراماژ بیشتری است.

بالای صفحه

1-2

فیلتر کربن گرانول "10  UDF or GAC

این فیلتر از یک پوسته ی پر شده از کربن فعال به صورت دانه ای تشکیل شده و بعنوان فیلتر مرحله دوم در دستگاه های تصفیه اب خانگی بکار می رود. این فیلتر باعث حذف برخی آلاینده های شیمیایی اب مانند کلر و مشتقات آن نظیر تری هالومتان و همچنین باعث شفافیت و از بین رفتن رنگ ، بو و طعم نامطبوع اب می شود. زمان تعویض آن نسبت برابر دارد با میزان آلاینده های شیمیایی و مصرف آب ، تقریبا زمان مناسب برابر با 6 ماه برای آب های شهری و برای منابع دیگر آب بسته به دو پارامتر فوق الذکر با مشورت کارشناس دارد. معمولا کربن در انواع مختلف روی کیفیت آب تاثیر گذار است ولی نوع مرغوب تر آن از COCONAT یا نارگیل ساخته می شود.

 بالای صفحه

1-3

فیلتر کربن بلاک "10  CTO

این فیلتر از کربن یک تکه استوانه ای شکل ساخته شده که دور تا دور آن با نوار توری شکل پوشانده می شود. معمولا بعنوان فیلتر مرحله سوم و به ندرت مرحله دوم در دستگاه های خانگی استفاده میشود. عملکرد آن مشابه فیلتر کربن گرانول بوده و تکمیل کننده فرایند تصفیه آن می باشد، این فیلتر هم باعث حذف برخی آلاینده های شیمیایی اب مانند کلر و مشتقات آن نظیر تری هالومتان و همچنین باعث شفافیت و از بین رفتن رنگ ، بو و طعم نامطبوع اب شده و قادر به حذف ذرات کربنی آزاد شده از فیلتر دوم و بطور کلی ذرات معلق بزرگتر از 5 میکرون نیز است. زمان تعویض آن نسبت برابر دارد با میزان آلاینده های شیمیایی و مصرف آب ، تقریبا زمان مناسب برابر با 6 ماه برای آب های شهری و برای منابع دیگر آب بسته به دو پارامتر فوق الذکر با مشورت کارشناس دارد. معمولا کربن در انواع مختلف روی کیفیت آب تاثیر گذار است ولی نوع مرغوب تر آن از COCONAT یا نارگیل ساخته می شود.

بالای صفحه

1-4

فیلتر ممبران Memberan  50G

این فیلتر از یکسری لایه یا غشاهای نیمه تراوا که بصورت موازی دور هم پیچیده است تشکیل شده و به شکل استوانه ای با لایه های کرم رنگ و پوسته آبی می باشد. در دستگاه هایی که دارای فرایند اسمز معکوس یا RO برای تصفیه اب هستند از این فیلتر استفاده شده و در مرحله چهارم بعنوان مهمترین فیلتر این فرایند بکار گرفته می شود. این فیلتر یکی از دقیق ترین فیلترهای تصفیه اب به شمار رفته و توانایی جداسازی آب سنگین و سبک را از هم دارد که آب سبک و عاری از هر نوع ناخالصی از غشاهای آن عبور کرده و بعنوان اب مصرفی استفاده می شود و اب سنگین دارای املاح و سایر الودگی ها توانایی عبور از غشاها را نداشته و بصورت پساب دفع می شود. اساس کار این فرایند بر عبور ملکولهای غیریونی مثل آب از یک غشاء با روزنه های بسیار ریز بنا شده است. این غشاءها به صورتی ساخته شده اند که ملکولهای خنثی را براحتی از خود عبور می دهند. به همین دلیل آب ورودی به سیستم، که دارای املاح مختلف است به آب تقریبا خالص تبدیل می گردد. در سیستم اسمز معکوس، جریان ورودی یا خوراک (Feed) به دو جریان آب تصفیه شده (Permeate) و پساب غلیظ (Reject) یا (Brine) تبدیل می شود. این فیلتر باعث حذف نیترات ، نیتریت ، آرسنیک ، املاح محلول ، مواد آلی ، میکروب ، ویروس ، انگل ، کیست ، آفتکش و کودهای شیمیایی ، مواد شوینده و بطوز کلی تمامی ناخالصی های محلول در آب بزرگتر از 0.0001 میکرون شده و به عبارت دیگر سختی و سنگینی آب را پایین آورده و همچنین قادر است آب لب شور را به آب شیرین تبدیل کند. زمان تعویض آن نسبت مستقیم با میزان آلودگی و مصرف آب و همچنین زمان تعویض فیلترهای پیش تصفیه دارد. جهت تایین دقیق این زمان می توان از تست TDS (مجموع مواد محلول آب) توسط TDS مترهای دیجیتال قلمی استفاده نمود. در شرایط نرمال برای آب شهری دوره تعویض آن هر دو سال یکبار است. نوع مرغوب آن دارای لایه های منظم، یک سطح به رنگ کرم روشن ساخت کمپانی های معتبر و شناخته شده است.

بالای صفحه

1-5

فیلتر پست کربن

این فیلتر به شکل کپسولی پر شده از دانه های کربنی بوده و فقط در دستگاه هایی با سیستم RO بعنوان فیلتر پنجم و بعد از مخزن ذخیره مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلتر تاثیرات ناشی از ماندگاری اب در داخل مخزن را از بین برده و باعث بهبود طعم آب مصرفی می شود. زمان تعویض آن بسته به میزان آب عبور کرده از آن یا همان میزان مصرف آب داشته و ظرفیت تصفیه آب با واحد لیتر یا گالن روی آن درج می شود و معمولا هر یک سال یکبار با میزان مصرف متوسط یک خانوار تعویض می شود. نوع مرغوب آن معولا دارای پوسته ی به رنگ سفید روشن و کمی براق بدون لکه و تیرگی، ساخت کمپانی معتبر می باشد.

بالای صفحه

1-6

فیلتر مواد معدنی Mineral

این فیلتر به شکل کپسولی پر شده از دانه های مواد معدنی بوده و معمولا دارای پوسته ای به رنگ زرد و گاها شفاف و بی رنگ است و فقط در دستگاه هایی با سیستم RO بعنوان فیلتر ششم و بعد از مخزن ذخیره مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلتر در جایی استفاده می شود که به دلیل استفاده از سیستم RO میزان TDS اب و در نتیجه مواد معدنی به شدت کاهش یافته و طعم اب مشابه طعم تلخ شدیدی است و برای کنترل میزان TDS امکانات لازم از طرف تولید کننده روی دستگاه پیش بینی نشده و یا مصرف کننده بخاطر جلوگیری از میکس شدن آب قبل از ممبران حتی به مقدار خیلی کم با اب بعد از ممبران، تمایلی به استفاده از شیر میکس یا TDS ندارد. در واقع آب تصفیه شده در اثر عبور از این محفظه و برخورد با املاح معدنی مقادیری اندک از این املاح را در خود حل می کند در نتیجه TDS اندکی افزایش می یابد. زمان تعویض آن بسته به میزان آب عبور کرده از آن یا همان میزان مصرف آب داشته و ظرفیت تصفیه آب با واحد لیتر یا گالن روی آن درج می شود و معمولا هر یک سال یکبار با میزان مصرف متوسط یک خانوار تعویض می شود.

بالای صفحه

1-7

 فیلتر قلیایی Alkaline

این فیلتر به شکل کپسول پر شده از برخی یون ها که باعث افزایش PH آب می شود بوده و معمولا توضیحاتی در مورد PH و خواص اسیدی و قلیایی آب روی آن درج می شود. این فیلتر زمانی استفاده می شود که PH آب پایین است یا مصرف کننده بخاطر خواص مثبت آب قلیایی می خواهد PH اب را افزایش دهد. گاهی اوقات بخاطر استفاده از سیستم RO میزان TDS و PH اب از حد معمول کاسته می شود ولی بخاطر تاثیرات مثبت و موثرتر این سیستم نصبت به سایر سیستم ها مصرف کننده خواهان آن بوده و با اضافه نمودن فیلتر قلیایی به دستگاه مشکل کاهش PH را حل می کند. زمان تعویض آن بسته به میزان آب عبور کرده از آن یا همان میزان مصرف آب داشته و ظرفیت تصفیه آب با واحد لیتر یا گالن روی آن درج می شود و معمولا هر یک سال یکبار با میزان مصرف متوسط یک خانوار تعویض می شود.

بالای صفحه

1-8

فیلتر مولد اشعه فرابنفش UV

این فیلتر از یک محفظه استنلس استیل که حاوی لامپ UV است و یک ترانس تشکیل شده و جهت ضدعفونی آب با آلودگی باکتریولوژی و میکروبی مورد استفاده قرار می گیرد. مکانیزم عملکرد آن همانند نور خورشید است. در واقع همانطور که پرتوی ماوراء بنفش خورشید در طبیعت باعث ضد عفونی سطوح در معرض تابش می شود این فیلتر هم دارای لامپی است که با تولید این پرتو باعث ضدعفونی و باکتری زدایی مضاعف آب می شود. میزان تاثیرگذاری این لامپ علاوه بر انتخاب صحیح نوع آن به عامل مهمتر دیگری بستگی دارد: هرچه ناخالصی های آب زیادتر باشد درصد برخورد اشعه با باکتری ها و میکروبها کاهش یافته و تاثیرگذاری کمتر می شود، در واقع ناخالصی های دیگر مانع از سیر کامل اشعه در آب می شوند، به همین دلیل بهتر است از این لامپ در آخرین مرحله تصفیه یک دستگاه و بعد از تمامی فیلترها استفاده شود. میزان عمر این لامپ ها بسته به ساعات کارکرد آن داشته و معمولا مارک های معتبر و با کیفیت عمری بالای 8000 ساعت دارند.

بالای صفحه

1-9

فیلتر الیاف 5 میکرون کپسولی  PP 5M 12" in Line

این فیلتر از الیاف پلی پروپیلن با منافذی به قطر 5 میکرون که درون یک محفظه استوانه ای شکل قرار دارد ساخته شده و عمده تفاوت آن با فیلتر نوع اول "10 PP در این جا این است که فیلتر نوع اول بدون محفظه بوده و برای استفاده آن از یک محفظه ثابت استفاده می شود. ولی فیلتر PP کپسولی خود دارای محفظه ایست که همراه با آن محفظه تعویض می شود. برخی از دستگاه های تصفیه آب به گونه ای طراحی شده اند که فضای کمتری اشغال کرده و یا جهت زیبایی دارای کاور می باشند. برای کوچکتر کردن این دستگاه ها بجای استفاده از محفظه های ثابت فیلتر که فضای بیشتری اشغال می کنند از فیلترهایی که خود دارای پوسته نازکی بوده و فضای خیلی کمتری را اشغال می کنند استفاده میشود. این فیلتر هم در چنین دستگاه هایی و همچنین در برخی از آبسردکن ها که قابلیت تصفیه اب دارند بعنوان فیلتر اول جهت حذف شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ آب ، لجن و تمام ناخالصی های بزرگتر از 5 میکرون استفاده شده و زمان تعویض آن به میزان مصرف و ناخالصی های معلق آب بستگی داشته و معمولا برای آبهای شهری بین 3 تا 6 ماه متغییر است.

بالای صفحه

1-10

فیلتر کربن اکتیو کپسولی  GAC or UDF 12" in Line

این فیلتر به شکل استوانه ای کپسولی شکل است که از دانه های کربن فعال پر شده و بعنوان فیلتر دوم برخی از دستگاه ها که دارای فضای کمتری هستند جهت حذف کلر باقیمانده و مشتقات آن استفاده میشود. زمان تعویض آن معمولا هر شش ماه یکبار است.

بالای صفحه

1-11

فیلتر الیاف 1 میکرون کپسولی  PP 1M 12" in Line

این فیلتر مشابه فیلتر PP 5M 12" in Line می باشد با این تفاوت که قطر منافذ آن تا 1 میکرون کوچکتر شده و از آنجایی که منافذ کوچکتری دارد جهت حذف کربنهای آزاد شده از فیلتر دوم و بطور کلی تمامی ناخالصی های بزرگتر از 1 میکرون بعنوان فیلتر سوم دستگاه هایی که دارای فضای کمتری هستند استفاده می شود. این فیلتر با حذف ذرات کوچکتر و به خصوص کربن آزاد شده از فیلتر دوم کمک زیادی به افزایش عمر فیلتر های بعد از خود مانند ممبران یا UF که معمولا فیلتر های گران قیمتی هستند می کند. جهت دریافت مشخصات کامل آن فیلتر PP 5M 12" in Line مطالعه کنید.

بالای صفحه

1-12

فیلتر الترافیلتریشن UF

فیلتر UF از یکسری لوله های نازک نیی شکل که به موازات هم قرار دارند تشکیل شده و دارای دو مدل بدون پوسته و با پوسته یا inLine هستند. مدل بدون پوسته ، روکش توری شکل داشته و جهت مصرف در محفظه هایی به شکل محفظه فیلتر ممبران که از قبل در دستگاه تعبیه شده قرار می گیرند. مدل با پوسته یا کپسولی in Line دارای پوسته ای استوانه ای شکل با خود بوده و در دستگاه های بدون محفظه ثابت مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا فیلتر UF در مصارف خانگی بعنوان فیلتر سوم یا چهارم در دستگاه های تصفیه اب و آبسردکن های تصفیه دار جهت حذف اکثر ناخالصی های بزرگتر از 0.02 میکرون مورد استفاده قرار می گیرد.

بالای صفحه

1-13

فیلتر نخی تابیده "10 PP 5M

فیلتر نخی از یکسری الیاف نخی که حول یک استوانه تابیده شده ساخته و دارای منافذی به قطر 5 میکرون جهت حذف ناخالصی های معلق بزرگتر از 5 میکرون مانند لجن ، زنگ آب ، گل و لای و شن و ماسه بعنوان فیلتر اول دستگاه تصفیه اب یا بعنوان فیلتری جهت پیش تصفیه دستگاه های دقیقتر استفاده می شود. زمان تعویض آن اشباع کامل از ناخالصی ها و نزدک به رنگ قهوه ای تیره است.

بالای صفحه

1-14

فیلتر سرامیکی

این فیلتر از سرامیک پخته شده بهداشتی ساخته شده و توانایی حذف ذرات معلق مانند شن و ماسه ، زنگ لوله ، گل ولای ، جلبک ، لجن و انگل ها را داشته و قطر منافذ آن معمولا تا 0.2 میکرون می باشد. در برخی از دستگاه های تصفیه آب شرب غیر RO بعنوان فیلتر سوم و گاها چهارم مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت شستشو و استفاده مجدد تا حدود 2 سال را دارد.

بالای صفحه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گروه محصولات

انواع فیلتر تصفیه آب و هوا

>> تصفیه آب خانگی

>> تصفیه آب تجاری

>> تصفیه آب صنعتی

>> تصفیه هوا

>> آبسرد / جوش کن

>> آبسردکن صنعتی - فلزی

>> تصفیه آب حمام

>> تصفیه آب ورودی ساختمان

>> انواع رسوبگیر اب

>> ضد عفونی اب

>> انواع فیلتر تصفیه اب

>> انواع فیلتر یخچال

>> انواع فیلتر تصفیه هوا

>> لوازم یدکی تصفیه آب

محصولات جدید

فیلتر آب

 

 

 

>> تصفیه آب RO کاور دار

 

 

 

>> تصفیه هوای WINIX

در مورد تصفیه آب و هوا

فیلتر تصفیه هوا

>> آلودگی اب و اهمیت تصفیه آن

>> اهمیت تصفیه آب خانگی

>> در مورد سیستم تصفیه RO

>> TDS آب چیست؟

>> آلودگی هوا

>> فواید تصفیه هوا

>> مطالب عمومی در مورد آب

>> مقایسه روشهای تصفیه آب

>> آب مناسب برای شرب

راهنمای قبل از خرید

فیلتر دستگاه تصفیه آب

>> انتخاب تصفیه آب خانگی متناسب با مصرف

>> راهنمای خرید

>> دلیل تفاوت قیمت در بازار

>> تصفیه آب شرب خانگی

>> تصفیه آب غیر شرب خانگی

>> تصفیه آب تجاری و اداری

>> تصفیه اب در صنعت

>> راهنمای انتخاب ابسردکن

>> دستگاه تصفیه هوا

خدمات پس از فروش

فیلتر تصفیه آب

>> تعویض فیلتر

>> راهنمای مصرف تصفیه اب

>> تغییر طعم و رنگ اب

>> تنظیم TDS اب

>> جابجایی و ارتقاء دستگاه

>> راه اندازی ابسردکن

>> راه اندازی تصفیه هوا

>> جهت تعمیرات تماس بگیرید

انتقاد و پیشنهادات

فیلتر

 سامانه پیامک:

3000 6442 3000

 و ایمیل :

info@sepied.com

  آماده دریافت هرگونه انتقاد و پیشنهادات شما در 24 ساعت شبانه روز می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بالای صفحه         صفحه اصلی         درباره ما         مشتریان ما         عاملین فروش         تماس با ما                                     

PGS         WaterPro         SiMEX

استاندارد بین المللی بهداشتی آب

کپی‌رایت © 2012 پاک گستر سپید